![Βέρρος Κωνσταντίνος Νοσοκομείο Σερρών](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2023/05/verros2_nosokomeio-1024x683.jpg)
Ο Υποψήφιος Βουλευτής Σερρών της ΝΔ Βέρρος Κωνσταντίνος στο Νοσοκομείο Σερρών
Το Γενικό Νοσοκομείο Σερρών, επισκέφθηκε ο Υποψήφιος Βουλευτής Σερρών της Νέας Δημοκρατίας, Βέρρος Κωνσταντίνος.
Εκεί τον υποδέχθηκαν ο Διοικητής Νικόλαος Φαρμάκης και ο Αναπληρωτής Διοικητής Παναγιώτης Πεγίδης, με τους οποίους συζήτησε θέματα που αφορούν τη λειτουργία και τη Διοίκηση του υγειονομικού ιδρύματος.
![Βέρρος Κωνσταντίνος Νοσοκομείο Σερρών](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2023/05/verros_nosokomeio-1024x683.jpg)
Ο κ.Βέρρος τόνισε πως ολόκληρη η κοινωνία αναγνωρίζει την προσφορά των εργαζομένων στα Νοσοκομεία της χώρας διαχρονικά, γι’ αυτό και ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης έθεσε ως πρώτη προτεραιότητα στο πρόγραμμα για την υγεία, την αύξηση των δαπανών του προϋπολογισμού και την ενίσχυση του ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού.