![Βέρρος Κωνσταντίνος ΟΕΒΕΣ Ν.Σερρών](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2023/05/oeves2_verros-1024x683.jpg)
Στην ΟΕΒΕΣΣ ο Υποψήφιος Βουλευτής Σερρών της ΝΔ Βέρρος Κωνσταντίνος
Στο πλαίσιο των επαφών του, με φορείς της ΠΕ Σερρών, ο Υποψήφιος Βουλευτής Σερρών της ΝΔ Βέρρος Κωνσταντίνος, επισκέφθηκε την ΟΕΒΕΣ Ν.Σερρών.
Εκεί τον υποδέχτηκαν ο Πρόεδρος Σωτήρης Κοτσαμπάς και μέλη του ΔΣ, προκειμένου να του εκθέσουν τα σημαντικά θέματα που αντιμετωπίζουν τα Σωματεία και γενικότερα οι επαγγελματίες της Ομοσπονδίας.
![Βέρρος Κωνσταντίνος ΟΕΒΕΣ Ν.Σερρών](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2023/05/oeves3_verros-1024x683.jpg)
Ο Υποψήφιος Βουλευτής Βέρρος Κωνσταντίνος ανέφερε πως ο στόχος της ΝΔ για την επόμενη τετραετία είναι η αύξηση των επενδύσεων κατά 70% (έως το 2027) και των εξαγωγών στο 60% του ΑΕΠ, με παράλληλη στήριξη των επενδύσεων στην έρευνα και στην καινοτομία.
![Βέρρος Κωνσταντίνος ΟΕΒΕΣ Ν.Σερρών](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2023/05/oeves_verros-1024x203.jpg)
Για τον Νομό Σερρών ο κ.Βέρρος σημείωσε πως η προσφορά και η στήριξη της ΟΕΒΕΣΣ προς τον Σερραίο επαγγελματία είναι διαχρονική και αναμφισβήτητη και πως σε συνδυασμό με την συνεργασία της Πολιτείας, μπορεί να αποδώσει, προς όφελος της τοπικής οικονομίας.