![εκδήλωση Τριών Ιεραρχών Νιγρίτα](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2024/02/verros_nigrita-1024x639.jpg)
Ο κ.Βέρρος Κωνσταντίνος στην εκδήλωση προς τιμήν των Αγίων Τριών Ιεραρχών στο Δημοτικό Μέγαρο Νιγρίτας
Ο Ιερός Ναός Αγίου Γεωργίου Νιγρίτης και ο Δήμος Βισαλτίας συνδιοργάνωσαν τη γιορτή Παιδείας, Γραμμάτων και Τεχνών με την ευκαιρία της εορτής των Αγίων Τριών Ιεραρχών, την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου στην αίθουσα του Δημοτικού Μεγάρου Νιγρίτας.
Στην εκδήλωση μίλησε για τους Τρείς Ιεράρχες ο συνταξιούχος Διδάσκαλος κ. Ζαφείρης Ζαπρούδης και τραγούδησε η πρόσφατα συσταθείσα χορωδία των Δημοτικών Σχολείων της Νιγρίτας.
![εκδήλωση Τριών Ιεραρχών Νιγρίτα](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2024/02/nigrita_ierarxon.jpg)
Το “παρών” στην εκδήλωση έδωσαν η Δήμαρχος Νιγρίτας κα Βάνα Πλιάκου, αιρετοί και εκπρόσωποι φορέων, καθώς και ο Πολιτευτής Σερρών της ΝΔ κ.Βέρρος Κωνσταντίνος, ο οποίος συνεχάρη τους διοργανωτές για την άοκνη προσφορά τους στην τοπική κοινωνία.
![](https://verrosk.gr/wp-content/uploads/2024/02/nigrita_ierarxon2.jpg)